COTTONIE

Projekt je odpověď na textilní průmysl, který hojně užívá chemikálie. COTTONIE poskytne kreativní, zábavnou a vždy originální nabídku pro ty, kteří hledají

materiály nezávadné, z bio bavlny a s certifikací Oeko-Tex Standard.

WANNA PRO

WANNA.PRO je platforma, která vzniká s jasnou vizí: pomáhat mladým lidem stát se profesionály již od studentských let, a to zejména díky seberozvoji

v oblastech, které je skutečně naplňují, dávají jim smysl, a nebo které jsou prospěšné pro jejich okolí či celý svět (e.g. stáže, online či offline kurzy, neziskové

či sportovní aktivity, atd).

CRTRC Workout

CRTC Workout je specifický tréninkový program pro děti, dospělé i seniory, který zvyšuje jejich fyzickou i duševní odolnost a jejich připravenost reagovat

na situace ohrožující bezpečnost jich samotných nebo osob blízkých. CRTC Workout je inspirovaný výcvikem Policie ČR a Armády ČR a využívá kompetencí

bývalých profesionálů z bezpečnostních složek státu.

Nest.u

Ne každý z nás měl to štěstí vyrůstat s rodinou. Někteří své dětství stráví v dětských domovech, ze kterých se však obtížně začleňují zpátky do společnosti.

Projekt Nest.u by jim “odlet” z dětského domova usnadnil, zajištěním tzv. nového hnízda, které zabezpečí jejich úspěšný začátek.

SmartQ

Jak přestat ztrácet čas ve frontách na úřadech? To řeší projekt SmartQ.

.

Stubchaser

Jsme Stubchaser. Čistíme ulice od nedopalků tím, že motivujeme kuřáky k odhození nedopalku originální a zábavnou formou. Vyrábíme terče pro kuřáky.

RE.BRUNS

RE.BRUNS je projekt, který má za cíl spojit lásku ke zvířatům, ekologii a udržitelné podnikání.

STUDÁRNA KÁVOVNA

Jsme Studárna, prostor pro mladé lidi, kde se mohou setkat u kafe, učit se nebo si číst knížku. Na první pohled se od běžných kaváren moc nelišíme.

Pochopim to

Za projektem Pochopim.to stojí tým tří středoškoláků. Cílem projektu je dát lidem zpětnou vazbu. V první fázi cíli na školství a hlavně na učitele, kterým zpětná vazba zoufale chybí. Přesněji řečeno 25 % učitelů nikdy nedostane žádnou zpětnou vazbu na své hodiny. Přitom zpětná vazba je klíčem, pokud se chceme v něčem zlepšit, nebo se něčemu novému naučit.

Kniha úspěchů

Často se v životě soustředíme na to, co se nedaří. Kniha úspěchů je nástroj pro zapisování pozitivních momentů z prožitého dne. Je založena na výzkumech z pozitivní psychologie a díky pravidelnému budování všímavosti k pozitivním prožitkům pomáhá budovat optimističtější náhled na svět.

Návštěvy POTMĚ

Jsme tým nevidomých a slabozrakých Návštěvníků. Navštěvujeme seniory v domácnostech a pobytových zařízeních a podáváme tak ruku těm, kteří o ně pečují. Vše je možné domluvit online na navstevypotme.cz. Takže máte-li v rodině či okolí někoho, kdo by rád vzpomínal, povídal si nebo muzicíroval, prosíme, doporučte nás. Návštěvy POTMĚ fungují pod hlavičkou Nadačního fondu Českého rozhlasu a mají ambici být do 2 let udržitelným sociálním podnikem.

BE ALPAKA

Současný textilní průmysl zaplavuje naše skříně, zamořuje naši planetu a potlačuje práva svých pracovníků. Be Alpaka přichází s projektem, který vytvoří z udržitelné módy mainstream. Spojí obchody a značky propagující udržitelnou módu a nabídne tak zákazníkům jednoduchou alternativu k tzv. fast fashion.

Farma Na Dlani

Jídlo, co voní sluncem. Šťavnaté, čerstvě utržené ovoce. Domácí sýry, které jsou dělané s láskou. To vše spojují kvalitní české potraviny přímo od farmářů, kteří nabízejí produkty. Ukážeme vám, kde ve svém okolí dostanete opravdu to nejlepší. Navštivte web www.farmanadlani.cz nebo si stáhněte mobilní aplikaci Farma na dlani.Farma Na Dlani

FIT SMILE

Jak bychom mohli snížit počet dlouhodobých pracovních neschopností následkem nemoci pohybového aparátu, které mají zárodky již v dětství?